bosco
mtc
samsung
arena

 

На базі ХНПУ імені Г.С. Сковороди за ініціативи колективу Університету та за підтримки ХОВ НОК України відбувся турнір жіночих команд та урочиста церемонія вшанування СВК «Харків‘янка» з нагоди його 20-річчя.
На святі були присутні та привітали ювілярів: доктор пед. наук, професор, академік НАПН України, ректор ХНПУ імені Г.С. Сковороди, член виконкому Відділення НОК України Іван Прокопенко; голова Харківського обласного відділення НОК України Віктор Христоєв та вручили великій групі спортсменів і та тренерів дипломи та пам’ятні подарунки за відданість спорту, а Віктор Христоєв також вручив колективу Університету Почесну Грамоту Відділення за відданість та втілення в життя Олімпійських цінностей, яку отримав з пам’ятним Кубком Іван Прокопенко, почесний президент клубу.
Серед гостей свята разом з спортсменами та тренерами всіх поколінь "ХАРКІВ’ЯНКИ" за 20 річну історію клубу також були присутні:
доктор пед. наук, професор, член виконкому ХОВ НОК України Анатолій Губа; доктор пед. наук, професор, чемпіон світу з волейболу серед ветеранів, випускник факультету фізичного виховання Харківського педагогічного, МС СРСР Сергій Єрмаков; голова арбітражної комісії, член виконкому Харківської обласної федерації волейболу, суддя національної категорії Юрій Торкін; члени ректорату ХНПУ; викладачі університету; ДВК «Полісянка» (м. Житомир) учасниці Чемпіонату України І ліги.
Харківський педагогічний виховав цілу плеяду видатних волейболістів. Найвідомішими з них були і досі залишаються, Чемпіони Ігор Олімпіади Заслужені майстри спорту, володарі Кубків світу, чемпіони Європи, переможці Спартакіади народів СРСР, багаторазові чемпіони України Юрій Поярков, Юрій Венгеровський, Василь Матушевас.
Жіноча волейбольна команда педагогічного мала більш скромні результати. Проте, дівчата постійно приймали участь у Всеукраїнських студентських іграх і Спартакіадах. З 60-х по 70-і роки з командою працювали Заслужений майстер спорту Григорій Шелекетін, Дмитро Хаджинов, Світлана Клепікова, Віктор Корсаков.
Жіноча волейбольна команда мала такі назви: «УФК-2 Серп і молот», «Салтовчанка».
По закінченню свята вшанування сумісне фото на пам’ять найкращі побажання нових спортивних і життєвих перемог та турнір чотирьох команд. За підсумками турніру, який проходив в спортивній залі імені Заслуженого тренера СРСР з волейболу Василя Титаря: 1 місце посіла команда - «ХНПУ-Харків‘янка»
2 місце - «АлАнта-ДНУ» (м. Дніпро)
3 місце - «Харків‘янка Легенда»
4 місце - «Полісянка» (м. Житомир)
Довідково:
З вересня 1998 року команда ХДПУ стає волейбольним клубом «Харків‘янка». І до 2017 року її очолює Анатолій Казьмерчук, випускник факультету фізичного виховання. У якості другого тренеру з командою працювали: Майстер спорту СРСР Тетяна Яцик та Олександр Сосницький.
Перший свій сезон, 1998-1999 рр., команда виборювала право грати у вищій лізі чемпіонату України. І вже у сезоні 1999-2000р. дівчата посіли 5 місце у вищий лізі Чемпіонату країни.
Згадаємо капітана команди Оксану Кононенко, а також гравців: Оксану Гузь, Стефанію Науменко, Вікторію Погорілу, Оксану Бейкун, Анжелу Красовську, Олену Шипшу, Олену Осипову, Катерину Супонєву, Олену Кузьменко, Тетяну Таранцову, Світлану Коваленко, Ганну Васеніну, Альону Кущ, Анастасію Ратієву та інших, в тому числі випускниці ХОВУФКС №2.
У наступні роки в команді грали: Марія Зубова, Ольга Балабанова, Ольга Ковалевська, Юлія Половик, Ганна Петухова, Оксана Яцик, Євгенію Коваленко, Карина Єфименко, Вікторію Туксішвілі, Наталія Манзюк, Юлія Кубрак.
З 2005-го по 2017 роки «Харків‘янка» була постійним учасником чемпіонатів студентської та аматорської вищих ліг України, де стабільно виборювала призові місця. У 2005 та 2017 роках команда була срібним призером Чемпіонату України серед жіночих команд вищої ліги.
З вересня 2017 року в команді відбулися кардинальні зміни у тренерському та ігровому складі. Головним тренером «Харків‘янки» стала Євгенія Стрельникова і другим тренером Сніжана Пахомова.
У складному сезоні 2017-2018 років дівчата посіли 5 місце у вищій лізі Чемпіонату України, стали срібними призерками Кубку, Супер Кубку ім. Ю. Пояркова Харківської області та обласних щорічних змагань «Спорт протягом життя». Тоді на допомогу команді прийшли дівчата, які грали в ній раніше.

І сьогодні дівчата грають у вищій лізі Чемпіонату України, беруть участь у фінальних іграх Кубку та Супер кубку міста Харкова.